ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 14:49

'Lojistik köy için sanayiciye eğitim verilmeli'


Orta Karadeniz Sanayici İşadamları Dernekleri Federasyonu(ORKASİFED) Başkanı Emin Bahri Uğurlu, Samsun’un Tekkeköy ilçesi Aşağıçinik beldesine toplamda 176 hektar alana kurulacak lojistik köy projesi ile ilgili olarak sanayiciye eğitim verilmesi gerektiğini söyledi.

Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu(TÜRKONFED) yönetim kurulu üyesi ve Orta Karadeniz Sanayici İşadamları Dernekleri Federasyonu (ORKASİFED) Başkanı Emin Bahri Uğurlu, Samsun’un Tekkeköy ilçesi Aşağıçinik beldesine toplamda 176 hektar alana kurulacak olan lojistik köy projesini değerlendirdi. Lojistik köy projesinde geç kalındığını söyleyen Uğurlu “ Lojistik köyler bulundukları kentlerin tüm dinamiklerini harekete geçiren yatırımlardır. Samsun’a yapılacak bu yatırım diğer yatırımlarında önünü açacaktır. Öncelikle lojistik köy ile ilgili Samsun sanayicisi bilgilendirilmeli ve bu konuda kendilerine eğitim verilmelidir. " dedi.

Samsun lojistik köy projesiyle ilgili olarak ulaşım ve konaklama gibi alt yapıların tamamlanması gerektiğini
söyleyen ORKASİFED Başkanı Emin Bahri Uğurlu, “Samsun-Çarşamba Havalimanı’nda iç hatlarda
büyükşehirlerimizle seferlerin artırılması gerekiyor. Ayrıca bazı komşu ülkeler ile dış hatların açılması lazım.
Diğer taraftan Samsun’da inşaat çalışmaları devam eden otel inşaatlarının bitirilip işletmeye açılması şart.
Lojistik köy ile ilgili ulaşım ve konaklama alt yapısını tamamladığımızda projenin diğer alanlarını da tamamlamış olacağız “diye konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER