ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 16:49

Liseler Arası Tiyatro Şenliği başladı

Liseler Arası Tiyatro Şenliği başladı


Adana Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği 28’inci Liseler Arası Tiyatro Şenliği başladı.

Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda 23 Haziran tarihine kadar sürecek şenlikte liseli tiyatrocular, birbirinden güzel oyunlar sahneleyecek. Büyük Önder Atatürk’ün 100. doğum yılı dolayısıyla ilki 1981 yılında başlatılan ve her yıl geleneksel olarak devam eden tiyatro şenliğine Seyhan, Çukurova, Yüreğir ve Sarıçam ilçelerinden toplam 26 okul katılıyor.
Akkapı Teknik ve Endüstri Lisesi’nin ‘Skeçleri’ ile başlayan şenlik, 23 Haziran tarihinde Büyük Selçuklu Anadolu Lisesi’nin ‘Uyuyorsanız Uyandırmayalım’ oyunu ile sona erecek. Büyükşehir Belediyesi Basın Bürosu’ndan yapılan açıklamada, her yıl düzenli olarak gerçekleşen şenliğin, gençlerimizin tiyatro sanatını tanımaları, ortak çalışma anlayışını geliştirmeleri, araştıran, okuyan, düşünen bir birey haline gelmelerinde etkili olduğu belirtildi. Lise sıralarında tiyatroyla ilgilenen gençlerin doğal olarak insanlar ve onların yaşantıları üzerinde kafa yoracağının kaydedildiği açıklamada böylece gençlerin geleceği kurma konusunda daha donanımlı daha hazırlıklı olacakları ifade edildi.

Tiyatro Şenliği’ne şu okullar katılıyor: Akkapı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Atatürk Kız Teknik ve Meslek Lisesi, Abbas Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi, TOKİ Şehit Ozan Onur İlgen Anadolu Lisesi, Turgut Özal Anadolu Lisesi, Adana Ticaret Odası Anadolu Lisesi, Fatih Ticaret ve Anadolu Ticaret Meslek Lisesi, Anafartalar Lisesi, İlhan Atış Anadolu Lisesi, Kiremithane Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, İbrahim Atalı Ticaret Meslek Lisesi, Şehit İdari Ateşe Bora Süelkan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi, Tepebağ Lisesi, Şakirpaşa Lisesi, Adana Anadolu Lisesi, Enver Kurttepeli Anadolu Lisesi, Özel Akdeniz Lisesi, İsmail Kulak Anadolu Lisesi, Yüreğir Anadolu Lisesi, ÇEAŞ Anadolu Lisesi, 19 Mayıs Lisesi, Fatih Terim Lisesi, Melikşah Anadolu Lisesi, Farabi Anadolu Lisesi, Borsa Anadolu Lisesi, Büyük Selçuklu Anadolu Lisesi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER