ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 16:35

Liseler arası bilgi yarışması finali yapıldı


Bizim Radyo ve Televizyon (BRTV) kanalı tarafından 9'ncusu düzenlenen 'Liseler Arası Bilgi Yarışması' finali Karabük Üniversitesi Prof.Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Final yarışmasına Vali İzzettin Küçük, Vali Yardımcısı Erkan Çapar, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Safranbolu Kaymakamı Gökhan Azcan, Safranbolu Belediye Başkanı Dr. Necdet Aksoy, okul müdürleri, öğretmen, öğrenciler ve veliler katıldı.

Final yarışması BRTV Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Çetinkaya’nın açılış konuşması ile başladı. Yarışma, Meslek Lisesi ve Anadolu Lisesi kategorilerinde yapıldı. Meslek lisesi grubunda Karabük Ticaret Meslek Lisesi, Karabük Endüstri Meslek Lisesi ve Ovacuma Çok Programlı Lisesi katıldı. Anadolu lisesi grubunda ise Safranbolu Anadolu Öğretmen Lisesi, Safranbolu Fatih Anadolu Lisesi ve Karabük Mehmet yarıştı. Toplam 20 sorunun sorulduğu yarışmanın sonunda en çok puanı toplayan Meslek Lisesi grubunda Ovacuma Türk Telekom Çok Programlı Lisesi, Anadolu Lisesi grubunda ise Karabük Mehmet Vergili Fen Lisesi birinci oldu.

Karabük Valisi İzzettin Küçük yarışmanın sonunda birinci gelen Ovacuma T.T. Çok Programlı Lise ve Karabük Mehmet Vergili Fen Lisesi öğrencilerine hediyelerini takdim etti. Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal, Karabük Teknik Endüstri Meslek Lisesi ve Safranbolu Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerine, Karabük Mili Eğitim Müdürü İsmail Gürpınar ise Karabük Ticaret Meslek Lisesi ve Safranbolu Fatih Anadolu Lisesi öğrencilerine hediyelerini verdi.

Rektör Prof. Dr. Burhanettin Uysal “Görevi olmamasına rağmen bir kanalın okullar arası bilgi yarışması yapması son derece taktir edilecek bir durumdur. Bundan dolayı BRTV ailesini kutluyorum.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER