ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Ekim 2013 Perşembe 19:15

'Lise yapılsın' diye 4 bin metrekarelik arsa bağışladı


Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Esendere beldesinde yaşayan 80 yaşındaki Serheng Büyüksu isimli vatandaş, lisesi bulunmayan beldenin çocukları için 4 bin metrekare arazisini bağışladı. Hayırsever vatandaşın bağışı, maddi imkansızlık nedeniyle belde dışında bir okula gidemeyen öğrenciler için umut oldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Serheng Büyüksu, "Benim köyüm Sarıyıldız. Ben bu arsayı çocuklar için devlete hibe ettim. Lise yapacaklar. Çok insanlar var, maddi durumları iyi olmayan. Tabi Yüksekova´ya gidemiyorlar. Burada lise yapılsa çok güzel olur. Bir an evvel okulu bitirsinler. Bizim çocukların dersleri geri kalmasın. Çocuklar burada gelsin okusunlar iyi olur. Herhalde 4 katlı olacak. Benim ismimi koysalar çok güzel olur. Buraya 4-5 bin nüfüs bağlı. Esendere, Sarıyız, Güvenli, Okçilen bir çok köy var beldeye bağlı. Oğlum var yalnız onlar okumuyor ama benim 20 torunum var, onlar da buraya gelecekler. "

Büyüksu, tek dileğinin temeli atılan okul inşaatının başlatılması olduğunu sözlerine ekledi.

Esendere sakinlerinden Yusuf Büyüksu ise okul inşaatının bir an önce başlatılmasının iyi olacağını belirtti. Büyüksu, çocuklarını Yüksekova'ya gönderecek maddi gücü olmadığını ancak okulun yapılmasıyla beldede okumalarının daha kolay olacağını dile getirdi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER