ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2013 Perşembe 18:37

Lise öğrencilerine üniversite provası imkanı

Lise öğrencilerine üniversite provası imkanı


Tuzla Belediyesi, geliştirdiği ‘Lise Üniversitesi’ projesi ile ilçede öğrenim gören lise öğrencileriyle akademisyenleri buluşturuyor. Proje kapsamında öğrenciler, üniversitelerde okumayı planladıkları bölümler hakkında da bilgilendiriliyor.

Üniversiteye hazırlanan öğrencilere okul ve bölüm tanıtımları yapılırken tercih etmeyi düşündükleri bölümlerin dersleri ile ilgili içerik anlatılıyor. Projede öğrencilerin bu dersleri dinlerken kendilerini sınamalarını, kendilerini bu bölümü okurken hayal edip, “Acaba ben bu derslerden zevk alıyor muyum? Üniversitede bu bölümü okursam bu dersleri verebilir miyim?" sorularını cevaplamaları isteniyor. Böylece öğrencilerin daha kaliteli bir meslek seçimi yapmaları hedefleniyor. Yaklaşık bir aydır devam eden proje kapsamında, 2 bin 600 öğrenci 13 faklı derse katıldı. Proje sonuna kadar da 7 bin 200 öğrenciye ulaşılması planlanıyor.

Proje hakkında bilgi veren Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, "Ülkemizin en fazla üniversiteye sahip ilçelerinden biri olarak, Tuzlamızı ‘Eğitim Köyü’ yapma hedefimize yönelik çabalarımız devam ediyor. Bu projemiz ile üniversiteye hazırlanan gençlerimize bir nebze olsun ışık tutmak ve ufuklarını genişletmelerine katkı sağlamak istedik. Gençliğimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlamak üzere elimizdeki her türlü imkânı seferber etmeye devam edeceğiz." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER