ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Aralık 2012 Çarşamba 00:59

Lisansüstü eğitim başvuruları başladı


 İstanbul Ticaret Üniversitesi, bahar dönemi lisanüstü ve doktora programlarına başvuruları başlattı. 22 yüksek lisans, 8 doktora programı bulunan üniversitede, tezli ve tezsiz eğitim seçeneği de bulunuyor.

Sosyal Bilimler Enstitüsü bünyesinde; İşletme, İngilizce İşletme, İktisat, İngilizce İktisat, Uluslararası Ticaret, Uygulamalı Psikoloji, Özel Hukuk, Kamu Hukuku, Uluslararası Ticaret Hukuku ve Avrupa Birliği, Muhasebe ve Denetim, Uluslararası Bankacılık ve Finans, Uluslararası İlişkiler, Turizm İşletmeciliği, Medya ve İletişim Sistemleri, Halkla İlişkiler bölümlerine eğitim veriliyor. Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde de Endüstri Mühendisliği, Endüstriyel Fizik, İstatistik, Matematik, Bilgisayar Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği ve Mücevherat Mühendisliği dallarında eğitim veriliyor.

Lisansüstü eğitim başvurularında ön kayıtlar, 11 Ocak 2013 mesai bitimine kadar üniversitenin Eminönü kampüsünde yapılabilecek. Mülakatlar 15 - 18 Ocak 2013 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Programlar hafta içi 18.30-21.30 saatleri arasında uygulanacak.

Bunun yanı sıra, başvuru yapan adaylara üniversitenin burs yönergesi ve anlaşmalı olduğu kurumlar çerçevesinde farklı oranlarda indirim imkânları da sağlanacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER