ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2014 Çarşamba 14:38

Liderler Suriye ve Ukrayna'yı Soçi'de de konuşacak


Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Soçi Kış Olimpiyatları'nın açılışına katılacak liderlerle Suriye, Ukrayna ve Afganistan konularını da konuşacaklarını söyledi.
Rus devlet haber ajansı İtar Tass'ın bildirdiğine göre, Soçi'de Olimpiyat Köyü'nü ziyaret eden Putin gazetecilere açıklamalarda bulundu.
Cuma günkü olimpiyat oyunlarının açılış törenine çok sayıda hükümet ve devlet başkanının katılacağını vurgulayan Putin, yabancı liderlerle Suriye, Ukrayna ve Afganistan'daki gelişmeleri ele alacaklarını bildirdi.
Putin, "Soçi Kış Olimpiyatı'nda sakin, rahat, samimi bir ortamda konuşmak için iyi bir firsat ve bunu gerektiği şekilde değerlendirebileceğimizden eminim. Suriye, Ukrayna ve Afganistan'la ilgili sorunların çözülmesı yönünde ortak zemin bularak ilerlemek için bu fırsatandan en yüksek düzeyde faydalanmak gereklidir" dedi.
Koalisyon güçlerinin Afganistan'dan çekilecek olması dolayısıyla bu ülkedeki durumun kendilerini yakından ilgilendirdiğini ifade eden Putin, "Mevkidaşlarımla Afganistan ile Ortadoğu'daki güvenlik ve ekonomi sorularını konuşacağım" ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER