ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2014 Cumartesi 15:39

Lice'de silahlı saldırı: 3 yaralı

Licede silahlı saldırı: 3 yaralı

Diyarbakır'ın Lice ilçesine bağlı Kıyı köyünde Hür Dava Partisi üyelerini kaçırmak isteyen silahlı grubun açtığı ateş sonucu 3 kişi yaralandı.


Edinilen bilgiye göre, dün gece Kıyı köyüne gelen silahlı bir grup, Hüda Par üyesi Mikail Ayık ve Ali Ayık'ı kaçırmak istedi.
Ellerini bağladıkları iki kişiyi kaçırmaya çalışan grup ile buna karşı çıkan köylüler arasında gerginlik yaşandı. Silahlı grubun açtığı ateş sonucu Ali Ayık (57), Mikail Ayık (54) ve Nesrin Ayık, yaralandı.

Grup, olayın ardından kaçtı

Lice Devlet Hastanesi'ne kaldırılan yaralılar yapılan ilk müdahalenin ardından Dicle Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi.

Yaralıları hastanede ziyaret eden Hüda Par Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, saldırının 30 Mart yerel seçimler ile bağlantılı olduğunu savundu.

Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığını ifade eden Yapıcıoğlu, şöyle konuştu:

"Bir yılı aşkın süredir çözüm süreci denilen süreçte yeni cenazelerin gelmemiş olmasından dolayı kendilerini sudan çıkmış balık gibi hissedenler 20 yıl önce ölmüş PKK militanlarının taziye çadırlarını yeni kurmaya başladı. Bu da onlara yetmemiş olacak ki yeni bir kan dökülmesi ihtiyacı hissetmektedirler."

Olayın sorumlularının BDP'li yöneticiler olduğunu iddia eden Yapıcıoğlu, "Bu olayın sorumlusu seçim çalışmaları kapsamında Lice'ye giden partili üyelerimize kendi üyelerini saldırtan BDP yöneticileridir. Bu olayın bir tek sebebi var, saldırıya uğrayanların Hüda Parlı olmalarıdır. Bu kabul edilebilir birşey değildir" dedi.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER