ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 31 Mayıs 2014 Cumartesi 23:24

Lice'de askere ateş açıldı

Licede askere ateş açıldı

Jandarma Özel Harekat Timlerine, uzun menzilli silahlar ile ateş açıldı.


 

 

 

Diyarbakır'ın Lice ilçesinin Tapantepe mevkiinde akşam saatlerinde toplanarak yola barikat kurup trafiğe kapatan göstericilere müdahale etmeye çalışan Jandarma Özel Harekat Timlerine çevredeki tepelerden uzun menzilli silahlarla ateş açıldı.

PKK'nın kapattığı Diyarbakır-Bingöl karayolunu açmaya çalışan jandarmaya ateş açılması sonucu 1'i yaralı 3 asker yaralandı. Yaralı askerlerden biri Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde tedavi altına alındı.

Alınan bilgiye göre, Diyarbakır-Bingöl karayolunda 8 gündür devam eden eylem nedeniyle kapalı olan yolu açmak için jandarma, Abalı bölgesine gitti. Yoldaki eylemcilerle müdahale eden askerler ile eylemciler arasında çatışma çıktı. Buradaki askerlere, PKK terör örgütünün gençlik yapılanması YDG-H tarafından el yapımı bombalar, havai fişekler ve molotoflar atıldı.

Jandarma ise biber gazı atarak grubu dağıtmaya çalıştı. Bu sırada atılan bombaların parçaları bir askere isabet etti. Ayağından yaralanan asker hastaneye kaldırıldı. Yolun üzerinde eylemcileri bölgeden uzaklaştıran jandarmaya bölgenin dağlık alınandan uzun namlulu silahlarla ateş açıldı. Bu saldırıda ise biri göğsünden olmak üzere iki asker yaralandı. Yaralı askerler bölgeye çağrılan ambulans helikopterle hastaneye kaldırıldı. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER