ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 08:14

Libya'da 70 Mısırlının gözaltına alınması


Mısır Dışişleri Bakanlığı, Libya'nın başkenti Trablus'ta gözaltına alınan 70 Mısır vatandaşının ülkeye dönüş işlemlerinin başladığını bildirdi.
Mısır Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Yurt Dışı Konsolosluk İşleri sorumlusu Ali el-Aşri, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Libya'da gözaltına alınan Mısırlıların ülkeye getirilme işlemlerine başlandığını ifade etti.
Gözaltına alınan bazı Mısırlıların oturum süresinin bittiği için ceza ödemesi gerektiği belirtildi. Ceza hesaplamalarının yapılmaya ve ödemelerinin resmi kurumlara aktarımının başlandığını belirten Aşri, tüm işlemlerin tamamlandığında gözaltına alınan 70 Mısırlının hemen ülkelerine döneceğini kaydetti.
Resmi prosedürün ne zaman biteceğini belirtmeyen Aşri, olayı yakından takip ettiklerini ve son Mısırlının ülkeden ayrılana kadar Libyalı yetkililerle temasta olacaklarını dile getirdi.
Bakanlıktan yapılan açıklamada, Mısır vatandaşlarının çok özel durum olmadığı müddetçe Libya'ya seyahat etmemeleri konusunda halka çağrı yapıldığı belirtildi.
Askeri üniforma giymiş kişiler tarafından Trablus'un Ayn Zara, Selahaddin ve Suk el-Cuma semtlerinde gözaltına alınan 70 Mısır vatandaşının el-Hedbe bölgesindeki güvenlik merkezine götürüldüğü ifade edilmişti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER