ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 16:32

Levent Ersöz de tahliye istedi


Sağlık sorunları nedeniyle Balyoz davası sanığı Ergin Saygun’un tahliye edilmesinin ardından bugün de Ergenekon davasının tutuklu sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, sağlık sorunları nedeniyle tahliye talebinde bulundu.

Ersöz’ün avukatları Celal Ülgen ile Hüseyin Ersöz, bugün Ergenekon davasının görüldüğü İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne dilekçe verdi. Müvekkilinin halen Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gördüğünü hatırlatan Ülgen, dilekçesinde, “Müvekkilimizin sağlık sorunları açısından artık cezaevi koşullarında tutulmasının onun yaşamını açıkça tehlikeye sokacağı düşünülmelidir.” dedi.

7 Ağustos 2012 tarihli İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Acil Dahiliye Birimi Sorumlusu Prof. Dr. Osman Erk’in raporuna da değinilen dilekçede, “Raporda, hastanın kliniklerde ciddi hastalarla aynı ortamlarda yaşamakta ve güvenlik problemleri nedeniyle her gün değişen mikrobiyolojik floraları farklı güvenlik elemanları ile temas halinde bulunduğu, hastada bir çok kez septik şok tablosu gelişmiş, yoğun bakım servisinde yatırılmak zorunda kalındığı, her septik şok atağı hasta için giderek artan ölüm riskini beraberinde getirmekte olduğu ve tüm bu koşulların, bilinen koşullar göz önüne alındığında; hastanın hastane ortamında değil ev koşullarında tedavi ve bakım–rehabilitasyon programının uygulanmasının uygun olacağı belirtilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

Bu rapor doğrultusunda Levent Ersöz’ün sağlık sorunları nedeniyle tutuksuz yargılanması için tahliye edilmesi talep edildi. Dilekçede, Ersöz’ün ‘yurt dışı çıkış yasağı’ ya da ‘belirli bir yerleşim bölgesini terk etmemek’ gibi adli kontrol tedbirlerinin de uygulanabileceği belirtildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER