ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 16:45

Lenf kanseri öğrenci karnesini evinde aldı

Lenf kanseri öğrenci karnesini evinde aldı


Mersin’in Tarsus ilçesinde lenf kanseri rahatsızlığı nedeniyle okula gidemediği için evde eğitim gören 7 yaşındaki Bünyamin Bilban karnesini evinde aldı.

Tarsus Kaymakamı Orhan Şefik Güldibi, beraberinde Milli Eğitim müdürü Ahmet Sefa Demir, Müftü Abdulkerim Akbaba ile Çağlayan İlköğretim Okulu öğrencisi Bilban’ın evine giderek karnesini verdi.

Kaymakam Göldibi, öğretmen Servet Karakan’dan bilgi aldığı Bilban’a oyuncak, kitap seti hediye etti.

Kaymakamı Güldibi, "Son yıllarda sosyal devlet olma manasında çok güzel ve önemli adımlar atıyoruz. Bu kapsamda değişik hastalıklar veya engellerinden dolayı okula gelemeyen öğrencilerimize evlerinde eğitim veriyoruz. Tarsus’ta 6 öğrenci bu hizmetten faydalanıyor. Bünyamin Bilban için de özel olarak görevlendirdiğimiz öğretmeni üç haftadır kendisiyle birebir ilgilendi. Bu öğrencilerimiz sağlığına kavuştuğunda yine okullarında eğitimine devam edebilecekler.” diye konuştu.

Baba Arif ile Gülnaz Bilban çifti ise verilen hizmetten dolayı yetkililere teşekkür ederken, Kaymakam ve Milli Eğitim Müdürü’nün ziyaretinin kendilerini mutluluk verdiğini aktardı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER