ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2013 Pazartesi 18:32

Laz Ziya, Hatay'da izini kaybettirmiş


Turist olarak geldiği İstanbul’da kaybolan ve cesedi Cankurtaran sahilinde surların dibinde bulunan Sarai Sierra cinayetinin bir numaralı zanlısı olarak aranan 'Laz Ziya' lakaplı Ziya T.’nin Suriye’ye kaçtığı belirtildi. Polis ekiplerinin Hatay’da yaptığı çalışmalarda izine rastlamadığı, Ziya T.’nin Suriye’ye geçtiği değerlendiriliyor.

Sarai Sierra cinayeti sonrası Karabük’e gittiği ve yakınlarına Hatay’a gideceğini söylediği belirlenen şüpheli Ziya T.’nin yakalanması amacıyla çalışmalarını Hatay’da yoğunlaştıran polis, şüphelinin izine en son Hatay Otogarı’nda rastladı. Güvenlik kamera kayıtlarında otobüsten indiği görülen Ziya T.’nin daha sonra nereye gittiği belirlenemedi.

HATAY’DA TANIDIĞI YOK

Şüpheli Ziya T.’nin Hatay’da irtibat kurabileceği muhtemel kişiler üzerinde araştırma yapan polis, Ziya T.’nin böyle bir tanıdığının olmadığını belirledi. Ağabeyinin yanından ayrılırken “Asker arkadaşımın yanına gidiyorum.” İfadesini de araştıran polis, böyle bir arkadaşın olmadığını tespit etti.

Hatay’ın bir çok noktasında yürütülen araştırmalarda herhangi bir izine ulaşılamayan Ziya T.’nin Suriye’ye geçtiği ihtimali ağırlık kazandı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER