ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Kasım 2012 Çarşamba 18:31

Lastik satıcıları talebi karşılayamıyor


Yolcu ve eşya taşıyan ticari araçlarda kış lastiği kullanımının zorunlu hale getirilmesinin ardından, Sakarya'daki lastik satıcıları artan talebi karşılamakta zorlanıyor.
    
Adapazarı ilçesinde faaliyet gösteren lastik bayisinin sahibi Recai Güzel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kış lastiği taleplerini karşılayamadıklarını belirterek, stok sıkıntısı yaşadıklarını söyledi.
    
''Hazırlıksız yakalandık, kış lastiği taleplerini karşılayamıyoruz'' diyen Güzel, kış lastiklerinin karda zincir kullanılmadan seyahat edilebilmesini sağladığını vurguladı.
    
Kış lastiklerinin 7 derecenin altındaki sıcaklıklarda kullanılması gerektiğine dikkati çeken Güzel, şöyle devam etti:
    
''Kış lastiklerinin kullanımı kasım ayında başlar, nisan ayına kadar devam edebilir. İnsanların canı, ve sağlığıyla ilgili bir gereklilik. Halkımız kesinlikle '4 mevsim' denilen lastiklere aldanmasın, böyle bir şey yok. Kışlık ve yazlık lastik vardır.''
    
     ''Binek araçlarda da kullanılmalı''

Lastik bayisi sahibi Saffet Taşın ise kış lastiklerinde ''yok sattıklarını'' söyledi.

Kış lastiği zorunluluğunun sürücülerin can ve mal güvenliği için önemli olduğunu anlatan Taşın, ''Kış aylarında gidişte, kalkışta, virajda ve yağmurda kış lastiği kullanmanın hayati önemi var. Binek araçlarda da kullanılmalı. Lastikte kalite ve tarih çok önemli. Bir lastiğin ömrü 5 yıldır'' şeklinde konuştu.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER