ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Temmuz 2013 Cuma 11:28

Kuzeyyaka’ya 3 yeni park kazandırılıyor


Antalya’nın Kepez ilçesi Kuzeyyaka Mahallesi'ne 2 yeni park çalışması başlatıldı. Mahalleye yıl içerisinde bir park daha inşa edilecek.

Kepez Belediyesi, imara uygun yapılaşmanın tamamlandığı Kuzeyyaka Mahallesi'nin alt ve üst yapı eksikliklerini hızlı bir şekilde tamamlamaya çalışıyor. Mahallede imar planında konutlar için ayrılan otopark alanları, geçtiğimiz günlerde sıcak asfaltla kaplanmıştı. Şimdi de yaklaşık 50 bin kişinin yaşadığı mahallenin yeşil alan talebi karşılanıyor.

Bölgede 2 adet parkın inşasına başlanırken Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü kontrolünde ihale usulü ile yapılan parkların bir tanesi 2 bin 600 metrekare alandan oluşuyor. Basketbol sahasının, açık hava spor aletlerinin yanı sıra parkta, üzeri kapalı oturma masaları ve çocuk oyun grubu bulunuyor. Çimlendirilecek ve çeşitli türde ağaç ve çiçek dikilecek olan parkla, hem bölge güzelleşecek hem de mahalle sakinlerinin yeşil alan ihtiyacı karşılanacak. Sağlıklı yaşama destek amacıyla parkta, yürüyüş parkuru da yer alacak. Parkın çevresindeki kaldırımlarda, görme engelli vatandaşların yürürken yollarını takip etmeleri için oluklu takip taşları kullanıldı. Parkın girişleri de tekerlekli sandalyelerin kolayca geçebileceği şekilde projelendirdi.

Mahallede ikinci park ise Göksu Caddesi'nde bin 500 metrekarelik alan üzerine yapılıyor. Parkta, açık hava spor aletleri, üzeri kapalı oturma alanları ile çocuk oyun grubu olacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER