ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 14:06

Kuyumcu soygunu kamerada


İstanbul’da iki ayrı kuyumcudan 7 kilo altın çalan çete, üçüncü soygunnun hazırlığındayken yakalandı. Hırsızlık anı ve zanlıların polis tarafından yakalanması da saniye saniye kaydedildi.

Sancaktepe’de 18 Mayıs 2013 ve Tuzla’da 6 Ağustos 2013 tarihinde iki ayrı kuyumcuyu soyan çete yakalandı. Toplam 7 kilo altın çaldıkları belirtilen şüphelilerin üçüncü soygun hazırlığında oldukları ifade edildi. Çalışmalarını sürdüren polis, biri çocuk ikisi kadın 8 şüpheliyi yakaladı. Çetenin, kadın üyelerine önce keşif yaptırdığı daha sonrada kuyumcuları soyduğu öğrenildi. Gözaltına alınan şüpheliler emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Çetenin gerçekleştirdiği soygunun ve polis basknının görüntüleri de ortaya çıktı. İlk olayda, müşteri bulunmayan kuyumcuya giren yüzleri maskeli ve silahlı iki kişi içerdeki bir kişiyi etkisiz hale getiriyor. Daha sonra vitrin ve çekmecelerdeki altınları alan hırsızlar hızla kaçıyor. İkinci olayda kuyumcunun önüne araçla gelen üç kişi silahlarla içeri dalıyor. İçerde bulunanları etkisiz hale getiren soyguncular hızla altınları çantaya dolduruyor. Geldikleri araca binerek kaçmaya çalışan hırsızların bindiği araca bir vatandaş sopayla vurarak durdurmaya çalışıyor. Hareket eden araca kuyumcudan da birkaç el ateş ediliyor. Ancak hırsızlar kaçmayı başarıyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER