ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Temmuz 2013 Salı 15:29

Kuyumcu soygunu kamerada


Kağıthane’deki bir kuyumcuda gerçekleştirilen kar maskeli silahlı soygunun faillerinden ikis yakalandı. Başbakanlık korumalarının kaçtıkları araca çarpması sonucu yaya olarak bölgeden uzaklaşmayı başaran şüphelilerin, soygun ve kaçış anlar, kuyumcu ve bölgedeki işyerlerinin kameralarınca saniye saniye kaydedildi.

Kağıthane Emniyet Evleri Mahallesi Çelebi Mehmet Sokak 2 nuramadaki İnci Kuyumculuk’a gelen kar maskeli silahlı 4 kişi, içeride bulunan Halil İbrahim İ.’yi ( 30) silah tehdidiyle etkisiz hale getirdi. Tezgahta ve raftaki altınları yanlarında getirdikleri poşete dolduran silahlı soyguncular, yaklaşık 2 kilo altını alarak kaçmaya başladı. Dükkandan çıktıktan sonra kısa bir süre yaya kaçan soyguncular, olay yerinde bekleyen araca binerek kaçmaya başladı.

Bölgeden tesadüfen geçen içerisinde Başbakanlık koruma polislerinin bulunduğu otomobildeki polisler, fark ettikleri soygunu, soyguncuların kaçtığı araca çarparak engellemeye çalıştı. Her iki araç da hareket edemez hale gelince, soyguncular araçtan inip yaya olarak kaçmaya başladı. Altın dolu poşeti yola atan soyguncular, kaçıp kayıplara karışmayı başardı.

Silahlı soygunla ilgili soruşturma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amiriliği ekipleri, bölgedeki kamera kayıtlarından ve olayda kullanılan araçtan soyguncuların izini sürmeye başladı.

SOYGUN ANI GÜVENLİK KAMERASINDA

Kuyumcu dükkanı ve bölgedeki güvenlik kameralarında, soyguncuların işyerine gelişleri, silah tehdidiyle gerçekleştirdikleri soygun ve bölgeden kaçış anlarının saniye saniye kameralara yansıdığı görüldü.

Olayda kullanılan aracı mercek altına alan polis, kiralık olduğu tespit edilen araçtan soygunculara ulaşmayı başardı. K.Ö. (32) ve Ali Y. (27) Diloavası’nda yakalandı. Soygunun ne amaçla gerçekleştiği belirlenemezken, firardaki soyguncuların cezaevinden, yakalananların ise Kağıthane’den arkadaş oldukları belirlendi.

Soygunun üzerinden 1 gün bile geçmeden yakayı ele veren soyguncular, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Olaya karıştıkları tespit edilen ve kimlikleri belirlenen diğer 2 soyguncunun yakalanması çalışmalarının devam ettiği öğrenildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER