ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 17:56

Kuveyt ile Bursa arasında direkt uçuş

Kuveyt ile Bursa arasında direkt uçuş


 Turizm atağına geçen Bursa Valiliği heyeti, geçen hafta gerçekleşen Kuveyt Aile Fuarı’ndan Yenişehir-Kuveyt arası direk uçuş müjdesiyle döndü. Ön görüşmelere göre, Bursa ile Kuveyt arasındaki doğrudan uçuşların ağustos ayında başlaması planlanıyor.

    Bursa’nın turizm pastasından aldığı payı artırmak için tanıtım faaliyetlerine Ramazan ayında da devam eden valilik, çalışmaların meyvelerini toplamaya başladı. 18-23 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşen Kuveyt Aile Fuarı’na sağlık, turizm, emlak, hediyelik eşya, el sanatları gibi sektör temsilcilerinden oluşan 9 kişilik bir heyetle katılan Bursa Valiliği, önemli kazanımlarla döndü. Buna göre; Arap turizminin önünde en büyük engel olarak görülen havayolu ulaşımı için Yenişehir’e doğrudan uçuş sözü aldı.

    Geleneksel düzenlenen Kuveyt Aile Fuarı'nda Bursa, Vali Yardımcısı Samet Ercoşkun başkanlığında 21 metrekarelik stantta temsil edildi. Vali Yardımcısı Samet Ercoşkun, sağlık turizmi harcamalarına 2 milyar dolarlık bütçe ayıran Kuveyt’in turist gönderdiği şehirlerin başında Bursa’nın geldiğini söyledi. Vali Yardımcısı Ercoşkun, 2012 yılında Kuveyt’in 11 bin 640 turistle Bursa’ya en fazla turist gönderen 2. ülke olduğunu bildirdi.

    Kuveyt’in Türkiye ve Bursa için önemli bir pazar olduğunu ifade eden Ercoşkun, şöyle konuştu: “İnşallah herhangi bir değişiklik olmazsa Yenişehir-Kuveyt arasında doğrudan uçuşların başlaması için şimdiden sözümüzü aldık. Diliyoruz ki ağustos ayı gibi gerçekleşecek bir törenle hayata geçirilecek olan bu uygulama, hem Kuveyt’ten hem de diğer komşu Arap ülkelerinden gelecek turist sayısını daha da artıracaktır.” şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER