ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL36°C
Sıcak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 16:19

Kütüphanesi olmayan okullara kitap topluyor

Kütüphanesi olmayan okullara kitap topluyor


 Erzurum Atatürk Üniversitesi öğrencileri sosyal sorumluluk projesi hazırlayarak kütüphanesi olmayan okullar için kitap topluyor. Öğrenciler 4 ilde 5 kütüphane oluşturacak.

Kendilerine Genç Gönüllüler adını veren üniversite öğrencileri, Şanlıurfa, Erzurum, Bayburt ve Bingöl’de kütüphanesi olmayan 5 okula kütüphane kurmak için kolları sıvadı. Şimdilik 800 kitap toplayan gönüllerin amacı bu sayıyı 8 bine çıkarmak. Kitap vermek isteyenler, selim_32_23@hotmail.com adlı e-mail adresiyle ve 543 840 5945 numaralı telefonla bağlantı kurabilecek.

Projeyi yürüten Selim Altın, amaçlarının “sosyal etkinlik yaparken insanlara faydalı olmak” şeklinde açıkladı. Kitap toplamak için stant kuracaklarını ifade eden Altın, “Atatürk Üniversitesi Kampüsü’nde ATM’ler önünde 6-10 Mayıs’ta stant açıp kitap toplayacağız. Ayrıca 11-12 Mayıs’ta da Yakutiye Kent Meydanı’nda kitap toplamaya devam edeceğiz. Küçük kardeşlerimizin gelişimine katkıda bulunmak isteyen herkesi kitaplarıyla projeye ortak olmaya çağırıyoruz.” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER