ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 14:52

"KUTSO’da değişimi üyeler kendisi sağlayacak"


Antalya Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) 23 Haziran'da seçime gidiyor. İşadamı İbrahim Aydoğan, bölgenin sosyo-ekonomik durumunu yükseltmek için KUTSO yönetimine aday olduklarını açıkladı.

Yıl Kültür Merkezi Kalekule'de basın toplantısı düzenleyen İbrahim Aydoğan, "Üyelerimizden değişim için destek bekliyoruz. Hepimizin belirli bir tecrübesi ve deneyimi var. Onun için herkesi kucaklayıcı geniş bir katılıma imkân sağlayan, üreten, hesabını verebilen ticaret odası oluşturmak için yönetime talip olduk.” dedi.

Ticaret ve sanayi odalarının (TSO), bulundukları bölgenin gelişiminde, büyümesinde lokomotif görevi yapmalarının gerektiğinin altını çizen Aydoğan, göreve gelmeleri halinde ticari faaliyette bulunan şirketlerin gelişiminde destekleyici güç olarak çalışacaklarını belirtti.

Bölge menfaatleri doğrultusunda, siyaset üstü bir beraberliği gerçekleştirmeyi düşündüklerini belirten Aydoğan, her kesim ve siyasi anlayıştan oluşan çalışma ekibiyle iş dünyasını aktif hale getirecek bir meclis ve yönetim oluşturma çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Göreve gelmeleri halinde yapacakları işlerle ilgili stratejik planlarının hazır olduğunu belirten Aydoğan, e-imza ile üyelerinin işlerini KUTSO’ya gelmeden çözüme kavuşturmayı düşündüklerini belirtti. Ekonomik girdi olarak bölgeye en fazla katkının tarım ve turizm sektöründen olduğunu ifade eden Aydoğan, ancak bu iki sektöründe önemli sorunlarının bulunduğunu aktararak, bu sorunlara çözüm getirmek için çaba harcayacaklarını anlattı.

Ülkenin önemli sera ürünleri ve narenciye ürünleri üretim merkezlerinden biri olmasına rağmen, bölgede üretilen ürünlerin değerlendirilmesinde, markalaşma ve tanıtım eksikliğinin bulunduğuna dikkat çeken Aydoğan, bu türlü problemleri işletmelerin yeni pazar bulmasına yardımcı olarak çözmeyi düşündüklerini söyledi.

Ortak projeler geliştirerek her kesimin tecrübelerinden faydalanmayı düşündüklerini belirten Aydoğan, "Çok önemsediğimiz bir diğer konu, sivil toplum kuruluşu (STK) ile birlikte bölgeyi ticari manada zirvelere taşımak. Tam manasıyla KUTSO’da değişimi sağlamak. Bu değişimi seçimde oylarını kullanan üyelerin sağlayacak." dedi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER