ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 21:18

Kutlu Doğum programına minik mehteranlar damgasını vurdu

Kutlu Doğum programına minik mehteranlar damgasını vurdu


Burdur’da düzenlenen Kutulu Doğum programında, Isparta Gönen Kaymakamlığı'nın kurduğu çocuklardan oluşan mehteran takımı dikkat çekti.

Hızırilyas Mahallesi sakinleri tarafından Hızırilyas Camii'nde yemekli Kutulu Doğum programı düzenlendi. Konuşmaların ve şiirlerin ardından sahne alan Gönen Kaymakamlığı Mehteran Takımı, çeşitli marşları seslendirdi. Minikleri dikkatle izleyen protokol ve vatandaşlar, alkışlarla eşlik etti. Gösterinin ardından cami bahçesinde yemek ikramı yapıldı.

Kutlu Doğum programına mehteran ekibinin çok güzel renk kattığını belirten Vali Nurettin Yılmaz, “Burada mahalleliyle iç içe olduk. Bizi mahalleliyle buluşturanlara teşekkür ediyorum.” dedi. Mehter Marşını çok sevdiğini vurgulayan Vali Yılmaz, Burdur’da da kurulması gerektiğini ve önemli bir ihtiyaç olduğunu söyledi.

Bu yıl Kutlu Doğum programının her mahallede de yansımalarının görüldüğünü söyleyen İl Müftüsü Osman Artan ise halkı bir araya getiren herkese teşekkür etti.

Mahalleli ile muhtarın ve imamın içi içe olması gerektiğini söyleyen Hızırilyas Mahallesi Muhtarı Hüsnü Evcil de kaynaşma olursa bu tip programların daha da artacağını söyledi. Programa, protokolün yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER