ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 17:40

Kutlu Doğum, İskilip Dolması eşliğinde kutlandı

Kutlu Doğum, İskilip Dolması eşliğinde kutlandı


 Çorum’un İskilip ilçesinin Çomu merkez köyü halkı Peygamber Efendimizin Kutlu Doğum'unu İskilip dolması eşliğinde kutladı.

Programa Çorum Eğitim Severler Derneği (ÇESDER) İskilip Şube Başkanı Yusuf Ahirzaman, Türkiye ezanı güzel okuma birincisi Hasan Çakmak Diyanet Vakıfsen Çorum Şube başkanı Mustafa Ünlü, Diyanet Vakıfsen İskilip Temsilcisi Metin Lale ve köy halkı katıldı.

Çomu merkez köyü imamı Hasan Yüce öncülüğünde başlatılan Kutlu Doğum programında kazanlarla İskilip dolması yapılıp cami bahçesinde gelen cemaate ikram edildi. Yenilen İskilip dolmasının ardından program camide devam etti. Camideki program çerçevesinde öğrenciler ve köy halkı birlikte Peygamber Efendimiz (sav) adına hatim indirdi, ilahiler söyledi.

Cami imam hatibi Hasan Yüce Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) Kutlu Doğum'u ile ilgili bir konuşma yaptı. Yüce, "Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (sav) 1442. Kutlu Doğum'unu kutlamakta bulunuyoruz. O (sav) sanki aramızdan yeni ayrılmış gibi taptaze. Her geçen gün daha da tazeleşiyor. Onunla (sav) beraber yeryüzü aydınlandı kin nefret kavga ortadan kalktı. Bizimde bu kutlu doğumun yüzü suyu hürmetine kini nefreti kaldırıp sevgiyi kardeşliği barışı yaymalıyız.’’ dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER