ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Nisan 2014 Pazartesi 10:29

Kutlu Doğum heyecanı devam ediyor

Kutlu Doğum heyecanı devam ediyor

Diyarbakır'da Peygamber Sevdalıları Platformu'nun düzenlediği "Kutlu Doğum Haftası" etkinliği tamamlandı.


Bağlar ilçesindeki Newroz Parkı'nda "Yürüyen Kur'an Hz. Muhammed" temasıyla düzenlenen Kutlu Doğum Haftası etkinliğine bölge ilerinin yanı sıra aralarında Ürdün, Mısır, Suriye ve İran'dan gelenlerin de yer aldığı çok sayıda kişi katıldı.

Sağanak yağışa rağmen alanı dolduran binlerce kişi sık sık salavat ve tekbir getirirken, "Mısıra selam, direnişe devam", "Katil Sisi" sloganları attı. Çok sayıda katılımcı da üzerinde rabia işareti bulunan döviz taşıdı.

Kuran-kerim tilavetiyle başladı

Hüda- Par Genel Başkanı Zekeriye Yapıcıoğlu'nun da katıldığı etkinlik, Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Doğruhaber Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Göktaş, yaptığı konuşmada, Diyarbakır'ı dünyanın neresinde mazlumlar varsa oranın sesini haykıran merkez yapacaklarını söyledi.

"Bu kalabalık tesadüfen burada değildir, bu meydana zindanlarda bunun bedelini ödeyerek geldiler" ifadelerini kullanan Göktaş, dünyanın en acil meselesinin Mısır olduğunu söyledi.

Göktaş, "Ey eşkıya rejim, ey katiller çetesi, ey Müslümanların özgür iradesine ipotek koyan eşkıya Sisi ve çetesi Allah'ın izniyle yaptıklarınızın hesabını vereceksiniz" dedi.

Hz. Peygambere selam gönderiliyor

Türkiye'nin her yerinde ve birçok yerde bugün binlerce etkinlik yapıldığını anlatan Göktaş, şöyle konuştu:

"Peygambere selam gönderiliyor. Onun elinden, eteğinden tutan ne kadar Müslüman, ne kadar insan varsa bundan dolayı seviniriz. Peygamber bizim ipoteğimizde değil. Herkes ona yönelebilir. Dün bu meydanda başka kardeşlerimiz de 'Hz. Peygambere onun ümmetiyiz' diye seslendiler. Bugün onun elinden, eteğinden tutan insanlar ne kadar çoksa o kadar kurtulan çok olur."

Göktaş, gelişen ve değişen dünyada komünizmin, sosyalizmin ve Kemalizmin kaybettiğine dikkati çekerek, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Onun için bugün gelmişler Peygamberin davasına sarılmışlar. Kendi hevesimizi, basit arzularımızı doğru göstermek için Peygamberi model olarak kullanmayalım. Biz Peygambere teslim ediyoruz ama birileri Peygamberi teslim almaya çalışıyor. Böyle bir Peygamber, peygamber olmaktan çıkar. Bu meydan peygamberi bir meydandır. Bu meydan teslimiyetini defalarca ispat etmiştir. Diyarbakır Muhammedi bir şehir olduğunu ortaya koymuştur. Diyarbakır'ı İslam aleminin kalbinin attığı meydan, ümmetin imdadına yetişen, Hz Muhammed'in şehri yapacağız."

Program, Müslüman Alimler Cemiyeti Başkanı Molla Enver Kılıçarslan tarafından yapılan dua ile son buldu.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER