ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 14:48

'Kutlu Doğum Evi' sergi açıldı


Çorum'un Alaca ilçesinde Yediveren Eğitim Kültür Yardımlaşma Ve Dayanışma Derneği tarafından hazırlanan 'Kutlu Doğum Evi' sergi açılışı gerçekleştirildi.

Kutlu Doğum Evi'nin açılışını yapan İlçe Müftüsü İhsan Caner, içinde bulunduğumuz Kutlu Doğum Haftası'nın değerlendirilmesi adına bu tür etkinliklerin faydalı olduğunu, özellikle gençlerin bu etkinliklerde olmasının geleceğe yönelik bilinçli insanların yetişmesine vesile olabileceğini vurguladı.

Serginin Kutlu Doğum Etkinlikleri çerçevesinde düzenlendiğini belirten Dernek Başkanı Zehra Öztürk, "Hac vazifesini ya da umre vazifesini yapacak olan vatandaşlar burada önemli bilgiler alabiliyorlar Alaca halkının buluştuğu bu anlamlı etkinliğe katılan herkese teşekkür ediyorum. Kutsal mekanlara gidemeyenler ya da gidecek olanlar burada ön provasını yapabiliyorlar." şeklinde konuştu.

Açılışı yapılan sergiye ilgi büyüktü. Kutsal mekanları gören vatandaşlar duygusal anlar yaşadı. Kutlu Doğum Evi'nde Kabe, Hira Dağı, Mescid-i Nebevi, Cennet-ül Baki, Taif hadisesi, Fil vakası gibi kutsal mekanların maketlerinin yanı sıra kutsal emanetler ile ayet ve hadislerin yer aldığı stantlar yer alıyor.

    Serginin 22 Nisan 2013 gününe kadar herkese açık ve ücretsiz olacağı belirtildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER