ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 13:26

Kutlamalarda temsili Bandırma Vapuru yandı


Cumhuriyet'in ilanının 90'ncı yıl kutlamaları kapsamında Muğla'nın Fethiye ilçesinde düzenlenen törende, temsili Bandırma Vapuru yandı.

Cumhuriyet'in ilan edilişinin 90. yıl dönümü dolayısıyla Fethiye Şehir Stadyumu'nda kutlama töreni düzenlendi. Törende, Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, İlçe Jandarma Komutanı Faruk Akıncı ve Belediye Başkanı Behçet Saatcı, halkın ve öğrencilerin bayramını kutladı. Bayramlaşma programının ardından Türk Hava Kurumu pilotları tarafından gökyüzünde paraşütle Atatürk posteri açıldı. Öğrenciler tarafından Cumhuriyet'in kurulma aşamaları temsili olarak canlandırıldı.

BANDIRMA VAPURU YANDI

Atatürk'ün Samsun'a çıktığı Bandırma Vapuru da maketten hazırlanan ve römorkla taşınan bir gemi ile temsil edildi. Öğrencilerin koreografisi eşliğinde stat içerisinde yürütülen gemi bir anda alev aldı. Teknenin bacasında meşalenin tutuşmasıyla başlayan yangın paniğe neden oldu. Römorku itelemek için temsili geminin altında bulunan öğrenciler hızla bulundukları yerden çıkartıldı. Geminin etrafında bulunan kumaş parçaları sökülerek yangının büyümesi engellendi. Statta bulunan yangın söndürme tüpleriyle müdahale edilen yangın kısa süre sonra söndürüldü. Bandırma Vapuru'nu temsil eden maket gemi yangın sonrasında sahanın kenarına çıkarılarak, kutlamalar kaldığı yerden devam etti.

Kutlamalar, halk oyunları gösterisi, Türk Hava Kurumu'nun üzerinde Atatürk posteri bulunan maket roket gösteri ve resmi geçit töreni ile sona erdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER