ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 14:08

Kutlamalar Taksim'de ama...

Kutlamalar Taksimde ama...


Taksim Meydanı'ndaki yayalaştırma çalışmalarının 1 Mayıs kutlamalarını nasıl etkileyeceği sendikalar ve İstanbul Valiliği'nin çalışmalarıyla netleştirilmeye çalışılıyor. Sendikalar, Taksim Meydanı'nda kutlamaların yapılacağını ancak meydandaki kazı çalışmalarının da görmezden gelinemeyeceğini düşünüyor. DİSK Genel Başkanı Kani Beko, çalışmalarının 1 Mayıs kutlamalarının meydanda yapılması yönünde olduğunu ancak altyapı çalışmaları nedeniyle kimsenin burnunun kanamaması için de kendi tedbirlerini almak zorunda olduklarını açıkladı.

Bazı sendika temsilcileri ile birlikte Taksim Gezi Parkı'nda basın mensuplarına açıklamalar yapan Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Beko, 1 Mayıs'ın bütün Türkiye'de olduğu gibi İstanbul'da da geniş katılımlı şekilde kutlayacaklarını belirtti. Taksim Meydanı'ndaki yayalaştırma çalışmaları nedeniyle kutlamalar konusunda bazı fiziki engeller göze çarptığını ifade eden Beko, ancak sorunun teknik boyutta olduğunu ve birlikte alınacak önlemlerle problemin aşılacağını anlattı.
Basın mensuplarının sorularını cevaplayan Beko, meydandaki kutlamalarda alınacak önlemler ile ilgili olarak, "Burada kimsenin burnu kanamadana bizler 1 Mayıs'ı nasıl kutlarız ve buradan dağılırız konusun hep birlikte organize edeceğiz" diyen Beko, güzergahlar konusunda henüz netleşmiş bir takvim olmadığını "bu konuda kendi programlamamızdan sonra sizlere açıklayacağız" sözleriyle dile getirdi.

Beko, Taksim Meydanı'na alternatif bir seçeneklerini bulunmadığını da belirten Beko, "Ama sizde görüyorsunuz burada böyle bir handikap (yayalaştırma projesi) var. Burada hiç bir arkadaşımızın burnunun kanamaması için önce biz kendi önlemlerinizi almak zorundayız. Ondan dolayı da bu tür çalışmaları çok dikkatli ve titiz bir şekilde sürdürüyoruz." dedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER