ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 21:02

Kütahya'ya atanan Vali Yılmaz görevine başladı

Kütahyaya atanan Vali Yılmaz görevine başladı


Kayseri Valisi olarak görevini sürdüren Şerif Yılmaz, Valiler Kararnamesi ile atandığı Kütahya'da görevine başladı.

Zafer Meydanı'ndaki valilik binası önünde törenle karşılanan Kütahya Valisi Şerif Yılmaz'ı ilçe kaymakamları ve daire müdürleri karşıladı. Tören mangasını selamlamasının ardından, valilik önünde bekleyen vatandaşlarla kısa bir süre sohbet eden Yılmaz, daha sonra makamına geçti.

"AMACIMIZ BAYRAĞI BİR ÜST BURCA TAŞIMAK"

Görevine başlayan Vali Şerif Yılmaz, Kütahya'nın kuruluş ve kurtuluşta öncülük ettiğini beliretek şunları söyledi: "Kütahya, Türkiye Cumhuriyetimizin hem kuruluşu hem kurtuluşunun önemli kentlerinden birisi. Bugün Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşıyorsak, hem kuruluşta hem kurtuluşta bölgemizin öncülüğü var. Bu nedenle böyle bir ilde görev yapmanın, ecdada yakışır bir şekilde görev yapmanın onurunu ve gururunu hep beraber yaşarız diye ümit ediyorum. Göreve başlamamız ilimize, ülkemize, şahsımıza hayırlı olmasını, hayırlı işlere vesile olmasını diliyorum. Ben Ege bölgesinin çocuğuyum. Manisalıyım. Kendi memleketimde görev yapmanın huzur ve mutluluğunu inşallah hep birlikte yaşayacağız. Kütahya, Türkiye Cumhuriyetimizin hem kuruluşu hem kurtuluşunun önemli kentlerinden birisi. Bugün Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde yaşıyorsak hem kuruluşta hem kurtuluşta bölgemizin öncülüğü var. Bu nedenle böyle bir ilde görev yapmanın, ecdada yakışır bir şekilde görev yapmanın onurunu ve gururunu hep beraber yaşarız diye ümit ediyorum.

Kütahya, Türkiye’de çinicilikte dünyanın başkenti olmuş, maden ve yeraltı zenginlikleriyle yine ülkemizin önemli merkezlerinden olan bir ilimizdir. Bunun yanında, Kütahya, termal ve jeotermal kaynaklarıyla Türkiye’nin en önemli illerinden bir tanesidir. Bu tüm değerlerin ilimize kattığı katma değerle birlikte daha önce burada görev yapmış, hizmet etmiş meslektaşlarımın, tüm çalışanların, sivil toplum kuruluşlarının, belediye başkanlarımızın ve emeği geçen herkesin bugüne kadar kattığı katkı üzerine inşallah bizler de yine hep beraber hizmet etmenin onurunu paylaşacağız diye ümit ediyorum. Amacımız binanın duvarına bir tuğla daha koyabilmektir. Devraldığımız bayrağı bir üst burca taşımaktır. Devam eden projeler ve çalışmaları, uygulanabilecek çalışmaları detaylı araştırma yaptıktan sonra inşallah hayata geçireceğiz. Bu makamlar gelip geçicidir. Bize verilen bu emaneti hakkıyla ve layıkıyla hizmet aracı olarak kullanabilirsek biz kendimizi bahtiyar hissederiz. Görevden ayrıldığımız gün de arkamızdan hayır dua alabiliyorsak işimiz de muvaffak olmuş diye düşünürüz. Tek düşüncemiz hizmet etmektir. Bu makamlar hizmet etmenin bir aracıdır. Cenab-ı Hak inşallah bu aracı nefsimize değil de insanlara hizmet ederek kullanmayı bize nasip etsin. Kapımız da gönlümüz de herkese açıktır. Vatandaşlarımız nerede olursa olsun 24 saat bizlere ulaşma imkanı var. Gelip bizlere derdini anlatabilirler. Burada arkadaşlarımızın yapmış olduğu insan odaklı hizmet anlayışını devam ettireceğiz. Bu bir bayrak yarışıdır. Devlet memuru olarak bize verilen görevi hangi ilimizde olursa olsun yerine getirme gayreti içerisinde olacağız."
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER