ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 16:03

Kuşadası'nda ilk mikro kredi dağıtıldı

Kuşadasında ilk mikro kredi dağıtıldı


AK Parti Aydın Milletvekili Semiha Öyüş, Kuşadası'nda yaşayan 15 kadın girişimciye kredilerini dağıttı.

Mikrokredi uygulamalarını hayata geçirmek amacıyla Kuşadası’nda başlatılan çalışmalar meyvelerini vermeye başladı. Mikrokredi Kuşadası birim merkezinde 15 girişimci bayandan oluşan 3 gruba kredileri AK Parti Aydın Milletvekili Semiha Öyüş tarafından verildi.

Türkiye de bir çok yoksulluğun önlenmesinde rol oynadığını belirten Semiha Öyüş, Mikro Kredi Kuşadası Şubesi'nde düzenlenen kredi dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, kadınların sanılanın aksine pasif olmadığını, ülke yönetiminden esnaflığa kadar her alanda var olduklarını belirterek, kullanacakları kredilerle evlerinin geçimine katkıda bulunacak kadınları kutladığını söyledi.

Milletvekili Öyüş’ün ardından söz alan AK Parti Aydın Kadın Kolları İl Başkanı Demet Pilevneli, “her zaman sizlerin yanındayız, ayrıca her konuda bize ulaşabilirsiniz. Bundan sonraki bayan girişimcileri sizler bilinçlendireceksiniz. Bu sorumlulukla bu kredileri aldığınız inancındayım” dedi.

Mikrokredi Kuşadası Birim Merkezi’ne başvuran 15 bayan 3 günlük eğitimin ardından aldıkları krediler ile iş hayatına adım atanlardan kadın girişimcilerden olan Gönül Özkan, bu uygulamanın kenileri için çok iyi olduğunu belirterek, “ dar gelirli aileler ve çalışma imkanı bulamayan bayanlar için bu uygulama ile tekrar üreten olduk. Aile bütçemiz için de önemli bir katkı sağlayacak” dedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER