ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Aralık 2013 Cuma 13:32

Kurtuluş töreninde yolsuzluk gerginliği

Kurtuluş töreninde yolsuzluk gerginliği


Mersin'in Tarsus ilçesinin düşman işgalinden kurtuluş 92. yıl dönümü töreninde Tarsus Belediye Başkanı MHP'li Burhanettin Kocamaz, konuşmasında yolsuzluk ve rüşvet operasyonuna değindi.
Belediye Başkanı Kocamaz’ın konuşması sırasında AK Partililer töreni terk etti. Kaymakam Hasan Göç de hemen ardından töreni iptal ederek, Belediye Başkanı Kocamaz’a ‘Bu konular burada değil, başka yerde konuşulması gereken konular.” dedi.

Tarsus'un düşman işgalinden kurtuluşunun 92'inci yıl dönümü etkinlikleri kapsamında saat 09.00'da Cumhuriyet Alanı'nda tören başladı. Törende günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yapmak için kürsüye gelen Tarsus Belediye Başkanı ve MHP'nin Mersin Büyükşehir Belediye başkan adayı Burhanettin Kocamaz, yolsuzluk ve rüşvet operasyonunu hatırlatarak hükümeti eleştirdi.

Kocamaz'ın bu eleştirilerine tepki gösteren AK Parti Mersin Milletvekili Ahmet Uzun, Tarsus Belediye başkan adayı Hakkı Meniz ile birlikte diğer partililer tören alanını terk etti. AK Partililer giderken Kocamaz'a da sözlü tepki gösterdi. Tören alanında bulunan bazı vatandaşlar da AK Partilileri eleştirdi. Bunun üzerine törende kargaşa yaşandı. Bu gelişmelerin ardından yapılan anonsta törenin Kaymakam Hasan Göç tarafından iptal edildiği açıklandı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER