ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 16:04

Kurtköy İçmesuyu Arıtma Tesisi tamamlandı


Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) tarafından Sapanca ilçesinde inşa edilen Kurtköy İçmesuyu Arıtma Tesisi tamamlandı. Tesis, Kırkpınar ve Kurtköy bölgelerine birinci sınıf su sağlayacak.

SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, Sakarya'nın tüm bölgelerine birinci sınıf içmesuyu ulaştırmak için inşasına başladıkları 6 adet içmesuyu arıtma tesislerini büyük ölçüde tamamladıklarını söyledi. Serdivan Hızırilyas, Karapürçek ve Sapanca Muradiye İçmesuyu Tesislerinin hizmete girdiğini kaydeden Keleş, Kırkpınar ve Kurtköy bölgelerine birinci sınıf su sağlayacak olan Kurtköy İçmesuyu Arıtma Tesisi'ni hizmete alacaklarını belirtti.

Arıtma tesisinde deneme çalışmalarının sürdüğünü anlatan Keleş, "Çok kısa bir süre içerisinde deneme çalışmalarını tamamlayyıp bu tesisimizi de vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.1 milyon 350 bin liralık yatırımla inşa ettiğimiz bu tesis, yılda yaklaşık 3 milyon metreküp suyu arıtabilecek kapasitede. Tam otomasyonlu bir sistemle arıtma sağlayan bu tesis sayesinde Kırkpınar ve Kurtköy bölgelerinde oturan vatandaşlar, birinci sınıf su içecek. Tesis, bu bölgede yoğun yağışlı dönemde yaşanan bulanma sorununa da kesin çözüm getirecek Kurtöy'ün ardından, Hendek Yeşilyurt ve Arifiye bölgesine hizmet verecek, Hacımercan tesisimizin de açılışını gerçekleştireceğiz." dedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER