ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 17:45

Kurt: "Zenginler de Kur'an eğitimi almalı"

Kurt: "Zenginler de Kuran eğitimi almalı"


Bursa Müftü Yardımcısı Ayşegül Müftüoğlu Kurt, sadece yardıma muhtaç ve eğitimsiz ailelerin çocuklarının değil, varlıklı ve eğitimli ailelerin çocuklarının da hafızlığın yanı sıra Kur-an eğitimi alması gerektiğini söyledi.

Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD) Kadın Girişimciler Komisyonu’nu, Bursa İl Müftülüğü yardımcılığına atanan Ayşegül Müftüoğlu Kurt’u makamında ziyaret etti. BUGİAD Kadın Girişimciler Komisyonu Başkanı Dilek Ataygeldi ve yönetim kurulu üyeleri İl Müftülüğü yardımcılığına atanarak göreve başlayan Ayşegül Müftüoğlu Kurt’u ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

BUGİAD’ın yapısı ve Kadın Girişimciler Komisyonu’nun çalışmaları hakkında Kurt’a bilgiler veren Başkan Dilek Ataygeldi, "Derneğimiz Marmara’da MARİFED’e Türkiye’de ise TUSKON’a bağlı. Bursa’nın en büyük işadamları derneğiyiz ve bizim komisyonumuz da Türkiye’de kurulan ilk kadın girişimciler komisyonudur. Geçtiğimiz yıllarda diyanetle güzel çalışmalarımız oldu. Bu çalışmalarımızın sizinle de devam etmesini isteriz." dedi.

Kadın girişimcilerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Müftü Yardımcısı Ayşegül Müftüoğlu Kurt, İl Müftülüğü’nün çalışmaları ve yeni projeleri hakkında bilgiler verdi. Sadece yardıma muhtaç ve eğitimsiz ailelerin çocuklarının değil, varlıklı ve eğitimli ailelerin çocuklarının da hafızlığın yanı sıra Kur-an eğitimi alması gerektiğini vurgulayarak, bu sorunun ailelerin bilinçli olarak çocuklarını yönlendirmesiyle mümkün olabileceğini söyledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER