ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Haziran 2014 Pazartesi 17:46

Kürt Demokratlar Platformu, IŞİD'in saldırılarını kınadı

Kürt Demokratlar Platformu, IŞİDin saldırılarını kınadı

Kürt Demokratlar Platformu, Irak ve Suriye'de IŞİD tarafından yapılan saldırıları kınadı.


Kürt Demokratlar Platformu, Irak ve Suriye'de IŞİD tarafından yapılan saldırıları kınadı, Kürtlerin elde ettiği kazanımları korumak için her zamankinden daha çok birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduklarını söyledi.

Kürt Demokratlar Platformu, Batman'da Gülistan Caddesi İnsan Hakları Anıtı önünde düzenlediği basın açıklamasında, IŞİD tarafından Irak ve Suriye'de gerçekleştirilen saldırıları kınadı, Rojava ve Kürt Federe Bölgesi'nin yanında olduklarını açıkladı.

Basın açıklamasını okuyan Kürt Demokratlar Platformu Başkanı Süleyman Çekin, "Irak ve Suriye'de Kürtler ve diğer halklar, IŞİD diye tabir edilen diğer radikal örgütlerin terörist saldırılarına maruz kalıyorlar. Bugün bu terörist saldırıları kınamak amacıyla bu açıklamayı yaptık, hem de Rojava ve Kürt Federe Bölgesinin yanında olduğumuzu belirtmek istedik. Kürtlerin bugün elde ettiği kazanımlara diğer dönemlere göre daha çok sahip çıkması gerektiğini söylüyoruz. Bütün Kürtlerin bir arada olmasını istiyoruz." dedi. Grup, açıklamayı yaptıktan sonra dağıldı.KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER