ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 13:33

Kursiyerlere Kur’an-ı Kerim dağıtıldı

Kursiyerlere Kuran-ı Kerim dağıtıldı


Gaziantep Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Aktoprak Sosyal Tesisi’nde eğitim gören kursiyerleri ziyaret ederek Kuran-ı Kerim hediye etti.

Sosyal tesislerde verilen eğitimleri yerinde görmek için Kayaönü Sosyal Tesisi ‘ne ziyarette bulunan Başkan Fadıloğlu, kursiyerlerle tek tek ilgilenerek sorunları dinledi. Kur’an-ı Kerim kursunda eğitim gören kursiyerlerle bir süre sohbet eden Fadıloğlu, kursiyerlerden Kur’an-ı Kerim’i anlayarak okumalarını istedi. Anlayarak okunan Kur’an’ın insanların hayatını anlamlaştırdığını söyleyen Başkan Fadıloğlu, herkesin Kur’an-ı Kerim’i rehber edinmesi gerektiğini belirtti.

Başkan Fadıloğlu, daha sonra burada eğitim gören kursiyerlere tek tek Kuran-ı Kerim hediye etti. Kursiyerler, “Belediye başkanımıza bizlere zaman ayırdıkları için çok teşekkür ediyoruz. Burada dar gelirli bazı aileler çok istemelerine karşın Kuran-ı Kerim okuyamamaktan yakınıyorlardı. Alım güçlerinin zayıf olmasından dolayı alamıyorlardı. Başkanımız burada bu kutsal kitabı dağıtarak çok güzel bir hizmet etmiş oldu. Allah kendisinden razı olsun. Bizlere daha önce de Kur’an öğrenme kitapları dağıtılmıştı. Şimdi bazı arkadaşlarımız Kuran-ı Kerim’i öğrendi. Bizim için verilmiş en güzel hediye. Ayrıca bu sosyal tesisleri mahallelerimize kazandıran belediye başkanımız sayesinde cahillik esaretini kırdık. Burada öğrendiklerimiz ile yararlı ve faydalı bireyler yetiştirmeye gayret gösteriyoruz” dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER