ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 13:43

Kursiyer kadınlar ''manken'' oldu

Kursiyer kadınlar manken oldu


Adana Olgunlaşma Enstitüsü'nün yürüttüğü hazır giyim alanında meslek edindirme projesi kapsamında eğitim alan kadınlar, düzenlenen mini defilede tasarladıkları kıyafetleri de kendileri tanıttı.
    
Çukurova Kalkınma Ajansı'nın desteğiyle gerçekleştirilen ''Hazır Giyim Model Makinecilik Alanında Ulusal Yeterlilikte Meslek Edindirme Projesi''nin kapanış töreni Adana Olgunlaşma Enstitüsü toplantı salonunda düzenlendi.
    
Enstitü Müdürü İkbal Kalın, törende yaptığı konuşmada, projenin göç olgusunun kadınlar, gençler ve engelliler üzerindeki olumsuz etkilerini azaltma, nitelikli istihdam ve sosyal bütünleşmenin sağlanması ve bölgenin yaşam kalitesinin iyileştirilmesini amaçladığını belirtti.
    
Bu kapsamda, Seyhan ilçesinde 18-35 yaş arasında 15 genç kız ile 15 kadına 360 saat teorik ve uygulamalı eğitim verildiğini bildiren Kalın, böylece kadınların meslek edinmesi ve aile bütçesine katkı sağlamalarını hedeflediklerini söyledi.
   
  Seyhan Kaymakamı Ahmet Çınar, Çukurova Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Zekeriya Şarbak, okul öğretmenleri ve kursiyerlerin katıldığı törende, projenin uygulanmasına katkı sağlayanlara plaket ve proje kapsamındaki eğitim programlarını başarıyla tamamlayan 30 kursiyere sertifika verildi.
    
Törenin sonunda mini defile düzenlendi. Eğitim programında hazır giyim alanında öğrendiklerini uygulayan kursiyerler, tasarladıkları kıyafetleri tanıtmak için podyuma çıktı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER