ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Şubat 2013 Salı 13:23

Kürşad Tüzmen'i darp davası başladı


CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın'ın oğlu Gökhan Ayaydın'ın, eski Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen'i, 9 Haziran 2012'de bir düğünde, ''kasten yaraladığı'' gerekçesiyle yargılanmasına başlandı.
     Ankara 10. Sulh Ceza Mahkemesi'nde, Ayaydın ve Tüzmen'in hazır bulunmadığı duruşmaya, tarafların avukatları katıldı.
     Ayaydın'ın İstanbul Beykoz 2. Sulh Ceza Mahkemesi aracılığıyla verdiği talimat ifadesinin mahkemeye gönderildiği açıklanan duruşmada, iki kişi tanık olarak dinlendi.
     Hasan Eney, olaya tanık olduğunu ifade ederek, ''Kürşad Bey ile uzun zamandır tanışıyoruz. Düğünde görünce merhaba demek istedim. Bana doğru bir adım attığında, arkamdan biri koşarak geldi ve Kürşad Bey'e vurdu. Kürşad Bey piste düştü. O sırada üzerine çullandılar'' dedi.
     Tüzmen'in koruması Lokman Köse de Tüzmen'in darp edildiğine tanık olduğunu anlattı.
     Tüzmen'in avukatı Seda Yüksel Kızılırmak, müvekkilinin yurt dışında bulunduğunu bildirdi ve gelecek duruşmada mahkemede olacağını söyledi.
     Duruşma, Tüzmen'in beyanının alınması ve eksiklerin giderilmesi için ertelendi.
     İddianamede, Tüzmen ile CHP İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın arasında, iddianame konusu olay öncesinde gerginlik yaşandığının kamuoyuna yansıdığı belirtilmişti.
     Bu gerginlikten bir süre sonra Gökhan Ayaydın'ın, bir düğünde karşılaştığı Kürşad Tüzmen'e kafa attığı kaydedilen iddianamede, Ayaydın'ın ''kasten yaralama'' suçundan 4 aydan 1 yıla kadar hapsi istenmişti.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER