ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 16:41

Kurbanlıkların hepsini satmanın sevincini yaşıyorlar

Kurbanlıkların hepsini satmanın sevincini yaşıyorlar


Kocaeli'nin İzmit ilçesinde kurulan kurban pazarına birçok ilden gelen satıcılar, ellerindeki hayvanların hemen hemen hepsini satmanın mutluluğunu yaşıyor.

İzmit Belediyesi'nin Yeşilova Mahallesi'ne kurduğu kurban pazarına, birçok ilden satıcılar, hayvanlarını getirdi. Günler öncesinden başlayan hayvan satışları arife günü de devam etti. Pazara hayvanlarını getiren birçok satıcı elindeki hayvanların hemen hemen hepsini satmamın mutluluğunu yaşıyor. Ağrı'dan İzmit'teki pazara 40 büyükbaş hayvan getiren Bülent Sancak, 39'unu sattığını, elinde 1 tane kaldığını söyledi. Son büyükbaş hayvanın fiyatının da 4 bin 500 lira olduğunu belirten Sancak, "Yetişen son kişi alır." diye bağırarak satış yapmaya çalıştı.

Van'dan gelen Adem Tarakçı da 24 büyükbaş hayvan getirdiğini, bunlardan 22'sini sattığını ifade etti. 3 bin 500 ile 8 bin lira arasında değişen fiyatlardan hayvanlarını satmanın memnuniyetini yaşayan Tarakçı, şunları kaydetti: "Geçen seneye nazaran bu sene çok iyi sattık. Neredeyse kimsenin elinde hayvan kalmadı. Herkes evine mutlu gidiyor." Yaklaşık 4 hafta önce annesi Aysel Tarakçı'yı kaybettiğini belirten Adem Tarakçı, annesi için 'annem annem' türküsünü de söyledi.

Yozgat'tan gelen Yusuf Ünver ise 22 hayvan getirdiğini ve hepsini de sattığını anlattı. Bayramın ikinci günü memleketine gideceğini ifade eden Ünver, "Herkese, kazasız belasız evlerine ulaşmalarını temenni ediyorum. Bayramımız mübarek olsun." diye konuştu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER