ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Eylül 2014 Pazar 11:58

Kurbanlık satışında "bir alana, bir bedava" devri

Kurbanlık satışında "bir alana, bir bedava" devri

Kütahya'da, Kurban Bayramı öncesi oluşturulan pazarda bir satıcı, müşteri çekebilmek amacıyla "bir alana, bir bedava" kampanyası başlattı.


Türkiye'nin her yerinde Kurban Bayramı dolayısıyla hareketlenen hayvan pazarlarında, kredi kartına taksit, senet ve başka çeşitli imkanlarla kurbanlık satışları gerçekleştirilirken, Kütahya Belediyesi'ne ait pazarda ise küçükbaş hayvan satan Mehmet Perdeci de "bir kuzu alana, bir bedava" uygulaması başlattı.

Perdeci, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kütahya'ya bağlı Zafertepeçalköy'den kurbanlıklarını getirdiğini söyledi.

Kurbanlık almak isteyen müşterileri hayvan pazarına beklediğini belirten Perdeci, "Bu sene bir kampanya başlattık. 'Bir kurbanlık alana, biri bedava' şeklinde. Allah nasip ederse halkımıza, Kurban Bayramı'na kadar burada hizmet etmeye devam edeceğiz. İnsanların buraya gelip görmesini, hayvanlarımıza bakmasını istiyoruz. Oturdukları yerden telefonla değil de pazara gelerek onları görmelerini rica ediyoruz" diye konuştu.

-KURBANLIK SATIŞINDA 15 İLA 20 TAKSİT

Büyükbaş hayvan satıcısı Fazlı Altıntaş da besicilikle uğraştığını ve sattığı kurbanlıkların tamamen doğal yolla beslendiğini dile getirdi.

Hayvanlarının Gediz'de bulunan Murat Dağı'nda otladığını ifade eden Altıntaş, şöyle konuştu:

"Fiyatlarımız geçen yılın aynısı. Türkiye genelinde canlı hayvanın kilosu 13-14 lira civarında, bizde ise 10-12 lira arasında değişiyor. Alanın durumuna göre, güven sağlayan alıcılara, 15 ile 20 taksitte yapabiliyoruz. Satışlarımız iyi, Allah bereket versin."

Pazardan kurbanlık alan emekli öğretmen Ali Gül ise geçen yılda aynı yerden kurbanlık aldığını ve memnun kaldığını dile getirdi.

Gül, fiyatların geçen yılla hemen hemen aynı olduğunu ve bu yüzden çok memnun olduklarını kaydetti.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER