ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 14:57

Kurban satış alanlarında hazırlıklar sürüyor


Başakşehir Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı için gerekli hazırlıklarını tamamladı. Başakşehir 1. Etap Yürüyüş Yolu yanında ve Bahçeşehir Bölgesi’nde kurulan kurban satış ve kesim yerlerinde belediyenin müdürlükleri kapsamlı çalışmalarda bulunuyor.

Temiz bir kesim için Fen İşleri Müdürlüğü tarafından altyapı, yol çalışmaları, kesim ve parçalama üniteleri, kafeterya ve yönetim çadırlarının kurulumu bitirilen alanda ön kayıt başvuruları Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü İletişim Merkezi tarafından alındı. Başakşehir için Zabıta Müdürlüğü, Bahçeşehir için Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’ne bildirilen başvuruların sonucunda yer tahsisleri yapılan vatandaşlar yine iletişim merkezi tarafından bilgilendirildi. Zabıta Müdürlüğü, bayramda olumsuz görüntülerin oluşmaması için, kurban süresince gelen kurbanlıkların yerleştirilmesi, çadırlara hayvan sahiplerinin yerleşmesi evrakların kontrolü, kurban alanı işlemleri ile ilgili görev yapacak. Ayrıca belediye tarafından izin verilen alanların dışında kesim yapanlara Belediye Zabıta ekipleri tarafından müdahale edilecek ve cezai işlem uygulanacak.

Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından satış ve kesim yerine getirilen kurbanlık hayvanların sağlık rapor ve pasaportların kontrol ve takibi, satış yerlerinin günlük dezenfeksiyonu, kesim öncesi ve sonrasında kesim yerlerinin dezenfeksiyonu çalışmalarını gerçekleştirilecek. Başakşehir’de, 26 bin metrekarelik alanda kurulan tesislerde, satıcıların nezih bir ortamda kurbanlarını satarak, vatandaşların alışverişlerini yapabilmeleri için alanlar 24 saat güvenlik altına alındı.

Ayrıca Başakşehir’de satış yapılan her çadıra kurulan çeşmelerle hem satıcıların hem de hayvanların temizliğini sağlamış olacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER