ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 18:33

Kurban pazarında denetimler arttı


Kurban Bayramı öncesi Sivas Hayvan Pazarı'nda denetimler arttı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri Hayvan Pazarı'nda incelemede bulundu. Denetlemeye Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Aslan da katıldı.

    Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri bugün Ahırlar Bölgesinde kurulan Hayvan Pazarında denetim yaptı. Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Aslan’ın da katıldığı denetimlerde Hayvanların pasaportları, kulak küpeleri ile veteriner sağlık raporlarının olup olmadığına bakıldı.

    Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İhsan Aslan, görevli veterinerler tarafından hayvanların tamamının kontrol edildiğini söyledi. Bugüne kadar 2 bin 300 civarında hayvan geldiğini kaydeden Aslan, Küçük başta ise 150 hayvan geldiğini dile getirdi. Küçük baş hayvan sayısının az olduğuna işaret eden Aslan, Geçen yıl binin üzerinde küçükbaş, 2 bin civarında büyük baş geldiğini hatırlatarak, küçükbaş hayvanda azalma, büyük baş hayvan sayısında ise azalma olduğunu ifade etti.

    Sivas’ta genelde büyükbaş hayvanların kurban olarak kesilmesinin sayıların artışında etken olduğunu vurgulayan Aslan, Şarkışla Hayvan Pazarı'nın kurulmasının da etkisi olduğunu aktardı. Aslan, ekiplerin hayvan pazarında sürekli olarak denetim yaptığını, vatandaşların gönül rahatlığı ile kurbanlık alabileceğini sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER