ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ekim 2013 Çarşamba 15:09

Kurban Bayramı öncesi esnaf ve vatandaşlar uyarıldı


Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Doğan Gazan, Kurban Bayramı nedeniyle piyasadaki alışverişin hız kazanması ve hareketlilik yaşanması üzerine başta esnaflar olmak üzere vatandaşları sahte para, hırsızlık, dolandırıcılık, yankesiciliğe karşı uyardı.

Piyasada esnaflarda hareketlilik yaşanması nedeniyle mutlu olduklarını belirten Mardin Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başka Doğan Gazan, Hem vatandaşların hem de esnafların birbirlerine yardımcı olmalarını ve birbirlerini mağdur etmemeleri gerektiğini belirterek, vatandaşlarımız bayram telaşı içerisinde alışveriş yapmaktadır. Esnaflarımızın alışveriş sırasında vatandaşlarımıza güler yüz göstermelerini, müşteri memnuniyetine önem vermelerini, insanları incitmemelerini, temiz-hijyenik ve sattığı ürünlere dikkat etmelerini arzu ediyoruz"dedi.

Esnafların işyerlerinde yüklü miktarda para bulundurmamaları konusunda uyaran Gazan, işyerlerine alışveriş bahanesi ile gelen ve şüpheli davranışlar sergileyen şahıslara dikkat edilmesini istedi. Gazan" , Şüpheli görülen vatandaşlar 155 polis imdat hattını arayarak bilgi verilmesi gerekir.Kurban Bayramı nedeniyle gerek hayvan pazarında gerekse de çarşı pazarda yankesicilik, dolandırıcılık ve sahte para olabilir. Hem alıcıların hem de satıcıların dikkatli olmalıdır. Üzerlerinde yüklü miktarda para bulundurmamaları, aldıkları paraları mutlaka dikkatli bir şekilde kontrol etmeleri gerekir."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER