ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 13:59

Kurban Bayramı arifesinde hayvan pazarlıkları kızıştı

Kurban Bayramı arifesinde hayvan pazarlıkları kızıştı


Yozgat'ta kurbanlık hayvanların satıldığı canlı hayvan pazarında vatandaşlar son gün olan bayram arifesinde kurbanlığını alabilmek için besiciler ile kıyasıya pazarlığa tutuşuyor.

    Vatandaşlar, besicinin verdiği fiyatın daha altına kurbanını almak için mücadele verirken müencilerde en az onlar kadar pazarlığın yapılması için ter döküyor.

    Hayvan üreticileri ve köylülerin pazara getirdikleri kurbanlık hayvanların bir kısmı satılırken bir kısmı da son gün olan arife gününde satılmayı bekliyor. Kurbanlık hayvanı ucuzlar düşüncesi ile son gün olan arife gününe bırakan vatandaşlar pazarı dolaşarak beğendikleri kurbanı almak için hayvan sahipleri ile kıyasıya pazarlığa tutuşuyor.
    
    Besiciler pazara getirdikleri hayvanlarını geri götürmemek için ucuz pahalı demeden elden çıkarmaya çalıştıklarını belirtirken yem ve diğer girdi fiyatlarının yüksek olmasından sıkıntı yaşadıklarını ifade ediyor. Vatandaşlar ise bu yıl kurban fiyatlarının geçen yılla aynı olduğunu belirterek, bütçelerine uygun kurbanlığı almak için pazarı dolaştıklarını söyledi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER