ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Ekim 2013 Cuma 11:40

Kurban alanlarında koku ile mücadele ediyor


İlçe genelindeki kapsamlı temizlik faaliyetlerini Kurban Satış ve Kesim alanında da sürdüren Başakşehir Belediyesi, sıcak hava ile artan kötü kokunun da önüne geçmeye çalışıyor.

Başakşehir Belediyesi Temizlik İşleri ve Sağlık işleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler kurban satış ve kesim alanında günlük rutin temizlik ve dezenfeksiyon işlemlerinin yanı sıra alanda oluşan kokuyu da önlemeye çalışıyor. Kurban alanına gelen vatandaşların kötü kokulara maruz kalmaması için temizlik işlemlerinin haricinde koku giderici çalışmalar yapılıyor. Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmada çadır araları, çadırlar ve çöp kenarları günlük 2 kez yapılan dezenfeksiyon işleminin ardından yurtdışından ithal enzim kokteyli olarak adlandırılan özel bir biyolojik ürün uygulanıyor. Araç üstü pulverizatör ile uygulanan biyolojik ürün, ürettiği enzimlerle kötü koku yayan bakterilerin, toksinlerin ve zehirli gazların ayrıca hastalık yayan bakteri ve mantarların oluşumu önlüyor. Ayrıca Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Kurban alanının komple süpürülme işleminin ardından 3 adet çok fonksiyonlu Yol Yıkama Aracı ile 80 ayrı hammaddeden oluşan parfümlü genel temizlik malzemesi kullanılarak Kurban alanının tamamı yıkanarak vatandaşlara temiz ve hijyenik bir ortam sağlıyor.

Öte yandan Başakşehir'de her cuma Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından iç temizliği yapılan camilerde Temizlik işleri Müdürlüğü ekipleri bayram sabahı cami bahçelerini gül suyuyla yıkayacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER