ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 16:03

Kur'an Kursları yararına kermes düzenlendi


Tokat’ın Turhal Müftülüğü ile Kur’an Kursları işbirliği ile 'Kutlu Doğum Haftası' etkinlikleri kapsamında Kur'an Kursları yararına kermes düzenlendi. Sadece gıda üzerine satış yapan kermes, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

    Kermesin açılışına Turhal Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, Belediye Başkanı Ali Gözen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Nihat Aymak, İlçe Müftüsü Mehmet Akpınar, Kur’an Kursları öğretmen ve öğrencileri ile çok sayıda davetli katıldı.
    
    Milli Egemenlik Parkı'nda sergilenen kermesin 15 gün süreyle halka açık olacağını belirten yetkililer, her gün farklı bir Kur'an Kursu'nun kermes etkinliği düzenleyeceklerini açıkladı. Sosyal ve kültürel faaliyetler çerçevesinde kermes düzenlediklerini belirten Turhal Müftüsü Mehmet Akpınar, kermesten elde edilen gelirlerin Kur'an kursları için harcanacağını ifade etti. Asıl olanın birlik ve beraberliğin pekişmesi olduğunu aktaran Müftü Akpınar, kermeslerin halkı birleştirici ve kaynaştırıcı özelliği olduğunu hatırlattı. Akpınar, ”Kermeslerin vatandaşlar arasında birleştirici ve kaynaştırıcı özelliği vardır. Kutlu Doğum vesilesiyle kermes düzenleyerek kurslarımızın ihtiyaçlarını karşılamayı hedefledik. Kermeslerin hazırlanmasında emeği geçen tüm kurs öğretmen ve öğrencilere, yardımcı ve destek olan tüm esnaf ve iş adamlarına da teşekkür ederim." dedi.

    Kaymakam Yunus Fatih Kadiroğlu ile Belediye Başkanı Ali Gözen, kermeste emeği geçen öğretmen, öğrenci ve esnafı katkılarından dolayı teşekkür ederek, etkinlikten dolayı İlçe Müftüsü Mehmet Akpınar’ı tebrik etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER