ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Haziran 2014 Pazartesi 20:15

Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması

Kuran-ı Kerimi Güzel Okuma Yarışması

Almanya'da DİTİB tarafından düzenlenen ''16. Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması"nın Almanya finali yapıldı.


Almanya'da Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) tarafından düzenlenen ''16. Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması"nın Almanya finali yapıldı.

Köln şehri yakınlarında Hückelhoven kentindeki DİTİB cami derneğinde düzenlenen finale Berlin, Düsseldorf, Essen, Frankfurt, Hamburg, Hannover, Karlsruhe, Köln, Mainz, Münih, Münster, Nürnberg ve Stuttgart bölge birincileri katıldı.
Mainz Din Hizmetleri Ataşesi Ahat Taşcı'nın başkanlığındaki yarışma komisyonu tarafından yapılan değerlendirme sonucu Mainz bölgesinden Osman Meydan birinci oldu.
Yarışmada Düsseldorf bölgesinden Abdülkadir Karabulut ikinci seçilirken, Münster bölgesinden Yüksel Kaya da üçüncülüğü elde etti.

Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışması'nın Almanya finalinde, dereceye giren yarışmacılara belgeler ve değişik ödüler verildi.

Din Hizmetleri Müşavir Vekili Ramazan Ilıkkan, yarışmaya katılanları tebrik ederek "Bugün burada çocuklarımız bizlere unutulmaz bir Kuran ziyafeti sunmuşlardır. Yarışmaya katılan bütün yavrularımızı bir kez daha kutluyorum. Çocuklarımızı yetiştirip yarışmaya hazırlayan hocalarımızı, velileri ve derneklerimizi de ayrıca tebrik ediyorum" dedi.
Yarışmayı din hizmetleri ataşeleri, din görevlileri, dernek yöneticileri, öğrenci velileriyle çok sayıda davetli izledi.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER