ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ocak 2014 Pazar 13:26

Kümesi ısıtamayınca güvercinlerini eve aldı


Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde yaşayan güvercin tutkunu Ali Hanbaba, kümesi ısıtamayınca kuşlarını evinde beslemeye başladı.
Hobi olarak güvercin besleyen Hanbaba, soğuklar nedeniyle güvercinlerini kaloriferli evinde besleyerek günlük bakımlarını yapıyor.
Yıllardır güvercin besleyen Hanbaba, kuşlarını evinin içinde kalorifer peteğinin yanına koyduğu kafesle soğuktan koruyor. Hanbaba, günde iki defa güvercinleri kafesten çıkarıp yem vererek bir süre uçurduktan sonra tekrar eve getiriyor.
Gününün büyük bir kısmını güvercinleriyle ilgilenerek geçirdiğini söyleyen Hanbaba, "Hava sıcaklığı sıfırın altında 25 dereceye kadar düşünce güvercinlerimin kümesini bir türlü ısıtamadım. Aldığım tüm önlemlere rağmen kümes soğuk olunca kuşlarımın telef olmasından korktum. Bunun üzerine bir kafes yaptırarak güvercinlerimi evde, kaloriferin yanında beslemeye başladım" dedi.
Güvercinleri evde beslemesinden dolayı daha çok zaman harcadığını ifade eden Hanbaba, "Her gün iki defa kuşları kafesten çıkarıp evin içinde yem vererek, dışarı çıkarıp uçuruyorum. İşim bittiğinde güvercinleri eve geri getirip kafeslerine koyuyorum. Bu işlem biraz zahmetli oluyor ama kuşlarımı seviyorum, onlara değer" diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER