ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 18:48

Kumarcı, tombala için servisle müşteri taşımış


Adana’nın Seyhan ilçesi Dikili beldesindeki kooperatifte kumar oynadıkları belirlenen 3’ü kadın 98 kişi suçüstü yakalandı. Kumarcıların müşterileri şehir merkezinden servisle kooperatife taşıdıkları ortayı çıktı. Jandarma ekipleri, kumar oynadıkları tespit edilen kişilere toplam 18 bin lira tutarında ceza kesti. Kumar oynatan C.B. ile S.T. hakkında ise 'kumar oynamak için yer ve imkân sağlamak' suçlarından adli işlem başlatıldı.

İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, istihbarat çalışması ve ihbarlar üzerine daha önce polis bölgesinde faaliyet gösteren kumarcıların, Seyhan ilçesi Dikili beldesinde bir kooperatif kurup faaliyet gösterdiğini tespit etti. Jandarma ekipleri, adli mercilerden alınan arama kararına istinaden yaptığı çalışmada, 3’ü bayan 98 kişiyi tombala oynarken suçüstü yakaladı. Suçüstü yakalanan kişilere Kabahatler Kanununun 34’nci maddesine istinaden kişi başı 82 lira toplamda 18 bin lira para cezası uygulandı. İşletme sahibi C.B. ve S.T. hakkında ise 'kumar oynamak için yer ve imkan sağlamak' suçundan adli işlem yapıldı.

Jandarma ekipleri, kumar şebekesinin Adana ve Mersin’deki büroları vasıtasıyla, kiraladıkları restoran, dernek, kooperatif ve fabrika müştemilatlarında kumar oynattıklarını tespit ederken, kumar oynatılan bir mekandaki günlük gelirin 50 ile 100 bin lira arasında değiştiği bildirildi. Şebekenin aynı anda 180 kişiye kumar oynatabildiği, servis araçları ile şehir merkezinden kumar oynatılan yere 15 dakikada bir müşteri taşıdıkları, gece geç saatlere kadar kumar oynattıkları belirlendi. Kumarcıların genellikle orta gelir kesimine hitap eden kumar şebekeleri arasında müşteriler yüzünden büyük bir rekabet yaşadığı bilgisine de ulaşıldı.

Jandarma ekipleri, baskında, 921 lira, 51 Amerikan Doları, 1 adet, içerisinde 90 adet top bulunan portatif tombala kutusu, 1 adet tombala kutusu sehpası, 245 adet tombala kartı, 1 adet tombala görüntülerini projeksiyon cihazına aktarmak için kamera, 2 adet projeksiyon cihazı, 1 adet mikrofonlu Karaoke cihazı, 2 adet projeksiyon cihazı perdesi, 4 adet hoparlör ile 2 adet yaka mikrofonu ele geçirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER