ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ağustos 2013 Pazartesi 14:34

Kumar operasyonunda 180 kişi yakalandı

Kumar operasyonunda 180 kişi yakalandı


 Adana’da jandarma ekiplerinin düzenlediği operasyonlarda 180 kişi suçüstü yakalandı. Şahıslara yaklaşık 33 bin TL idari para cezası uygulandı.

Adana İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde Seyhan ilçesine bağlı Dikili beldesi Mekan Mahallesi’nde bir dernek ve kooperatif binasında kumar oynatıldığı bilgisine ulaştı. Jandarma ekipleri, ilk olarak ‘Turan Cemal Beriker Bulvarı Sevdalıları Derneği’ne baskın yaptı. Dernek binasında yapılan aramada, binanın ana salonunda tombala çekilişi yapmak suretiyle kumar oynayan 76 kişi suçüstü yakalandı. Şahıslar hakkında Kabahatler Kanun'unun 34’üncü maddesi gereğince 13 bin 832 TL idari para cezası kesildi. Ayrıca, kumar oynamakta kullanılan, tombala makinesi, kamera, yansı cihazı, çekiliş kartları, para gibi malzemelere el konuldu. Derneğin kurucu üyesi olan bir şahıs hakkında ‘Kumar Oynamak için Yer ve İmkan Sağlamak’ suçunda yasal işlem yapıldı.

Ekinler daha sonra Dikili beldesi Mekan Mahallesinde ‘Sınırlı Sorumlu Papatyalar Sosyal Yardımlaşma Kültür ve İşletme Kooperatifi’ne operasyon düzenledi. Kooperatif binasında yapılan aramada tombala çekilişi yapmak suretiyle kumar oynayan 104 kişi suçüstü yakalandı. Şahıslar hakkında Kabahatler Kanunun 34’üncü maddesi gereğince 18 bin 928 TL idari para cezası uygulandı. Her iki kumar oynan mekan ile ilgili olarak, kuruluşları dışında faaliyet gösterdikleri yönünde Adana Ticaret İl Müdürlüğü’ne gerekli bilgiler verildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER