ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Şubat 2013 Cumartesi 12:23

Kumanya hem karnına hem cebine yarıyor


Suriye'nin Türkiye sınırına yakın Atme kasabası yakınlarında kendi imkanlarıyla kurdukları çadırlarda kalan Suriyelilere Kızılay tarafından yapılan kumanya yardımının paketlenmesinde, Reyhanlı ilçesinde yaşayan Suriyeliler aktif rol alıyor.
     Türk Kızılayı ekipleri, Türkiye'ye geçmek için Suriye'nin Atme kasabası yakınında kendi imkanlarıyla kurdukları çadırlarda kalan Suriyelilere gıda yardımda bulunmaya devam ediyor.
     Kızılay tarafından, her sabah düzenli olarak Reyhanlı ilçesine bağlı Bükülmez köyü sınırından yapılan kumanya yardımlarının hazırlanmasında, Reyhanlı ilçesinde akrabalarının yanına yerleşen veya kendi imkanlarıyla kiraladıkları evlerde kalan Suriye vatandaşları görev alıyor.
     Kumanyaların hazırlanmasından sorumlu Mustafa Sasonlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kızılay adına günde 21 bin kahvaltılık kumanya hazırladıklarını, bunların hazır hale getirilmesinde ilçede ikamet eden Suriye vatandaşlarından da yararlanıldığını söyledi.
     Kumanyaların hazırlanmasında çalışan Suriyelilerin bu işten kazanç da elde ettiğini ifade eden Sasonlu, ''Kumanya hazırlanmasında 30 ailemiz görev alıyor. Akşam dağıttığımız kumanyaları ertesi gün topluyoruz. Her aileye 50 lira ücret ödüyoruz. Maddi durumu kötü olan ve geliri olmayan Suriyeli ailelerin kumanya paketlenmesinde görev almasıyla bir anlamda onları da desteklemiş oluyoruz'' diye konuştu.
     Sasonlu, kumanyaların hazırlanmasında 30 aileye mensup 300 Suriyelinin görev aldığını bildirerek, ''Suriyeli kardeşlerimize bir nebze de olsa katkı sağladığımız için mutluluk duyuyoruz'' dedi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER