ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mayıs 2013 Cumartesi 22:07

"Kültür Şöleni şehire hareketlilik getirdi"


İZFAŞ Genel Müdür Yardımcısı Zeki Karatay, Kültür Şöleni sayesinde İzmir'e haraketlilik geldiğini ve insanların birbirleri ile kaynaştığını söyledi.

İzmir'de devam eden Kültür Şöleni'nde İZFAŞ Merkez binasında Afrika ülkelerinden gelen bir grup öğrenciyi kabul eden Karatay, onlarla uzun süre sohbet etti.

Kültür Şöleni nedeniyle kente büyük bir hareketlilik geldiğini ifade eden İZFAŞ Genel Müdür Yardımcısı Karatay, "Biz İzmir'i ve Türkiye'yi çok seviyoruz. 82 yıllık fuarcılık yapan bir bir kurumun çalışanıyım. İzmir'deki Kültür Şöleni ile kente büyük hareketlilik geldi. Bu fuar sayesinde insanlar birbirleri ile kaynaştı. Ekonomik anlamda hacim yaratıyor. Kültürlerarası bir tanışma oldu. İnsanlar arasındaki en büyük yargı olan iletişimsizlik ortadan kaldırılıyor." dedi.

Öğrencileri İzmir'de ağırlamaktan dolayı mutlu olduklarını kaydeden Karatay, "Burada sizi ağırladık çok mutlu olduk. İnşallah seneye yine burada olursunuz. Sizde her türlü irtibat bilgilerimiz var. İlerleyen yıllarda buraya başka bir iş içinde gelirseniz sizi yine bekleriz." diye konuştu.

Afrikalı öğrenciler de "Bizi burada olduğunuz için çok mutluyuz. Burada başka arkadaşlarla tanışmış oldum." diye konuştu. İZFAŞ Genel Müdür Yardımcısı Zeki Karatay, daha sonra öğrencilere İzmir'i hatırlatacak hediyeler verdi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER