ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 21:39

Kültür evlerinde eğitim gören kursiyerlerden yıl sonu sergisi

Kültür evlerinde eğitim gören kursiyerlerden yıl sonu sergisi


Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri'nde eğitim gören kursiyerlerin, yıl içinde yaptıkları ürünler sergilendi.

Köprülü Mehmet Akif Ersoy Kültür Evinde sergiye Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özkan, Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Özdemir, Halk Eğitim Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, genç nüfus ve kadınları ön plana çıkarmak amacıyla kültür evleri projesini başlattıklarını söyledi. Her biri okul büyüklüğünde ve geniş imkânlarla donatılmış 8 kültür evini hizmete açtıklarını aktaran Çelikcan, “Buraları sizler için yaptık. Gençlerimizi ve çocuklarımızı rahatlıkla gönderebilirsiniz. Çocuklarımıza hem milli manevi değerlerimizi verirken hobi ve meslek kurslarıyla gençlerimizi hayata hazırlanmasına yardımcı oluyoruz. Siz sahip çıkıp talep ederseniz biz size daha fazlasını yaparız.” dedi.

Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı, kültür evlerinin ilçede büyük bir boşluğu doldurduğunu belirterek, “Ev sıcaklığında, yuva sıcaklığında yerler olmuş. İnsanlarımız buralarda sevinçlerini, mutluluklarını paylaşıyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”şeklinde konuştu.

Vali Yardımcısı Mehmet Ali Özkan da yıllar önce Yüreğir de bulunduğunu belirterek , “Son 30 yılda Yüreğir çok gelişmiş durumda. Başkanımız Mahmut Çelikcan’ın Yüreğir’le özdeşleştiğini düşünüyorum. Yapılan başarılı çalışmalarından dolayı kendisini tebrik ediyorum.‘ ifadelerini kullandı.

Konuşmalardan kursları tamamlayan öğrencilere sertifikaları verilirken sergi gezildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER